Teraz jest piątek, 18 kwietnia 2014, 09:00

Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: matka alkoholiczka
WiadomośćDodano: czwartek, 29 stycznia 2009, 17:48 
Witam!
Mam pytanie!
Moja matka jest alkocholiczka dostaje na mnie rodzinne z opieki spolecznej. Gdy dostanie kase zaraz zaczyna pic dla mnie juz nie wystarcza a to jedyny dochod czy moge sie starac o to zeby przelewali ta kase na moje konto bankowe? Czy raczej nie mam szans? Czy moge oficjalnie powiedziec co moja matak robi z tymi pieniedzmi w opiece czy lepiej o tym nie mowic, Bardzo prosze o odpowiedz bo nie wiem co mam robic? zaznaczam mam juz 18 lat. PROSZE

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: matak alkoholiczka
WiadomośćDodano: niedziela, 1 lutego 2009, 19:40 
Witam! Myślę, iż możesz to załatwić. Idż do Pomocy Społecznej i opowiedz o Twojej sytuacji rodzinnej, tam pracują ludzie wrażliwi(przynajmniej powinni) i powinni się zgodzić. Przecież nie chodzi o dużą kwotę. Uważam, iż może to "Otrzeżwi" trochę twoją matkę. Problem jest tylko jeden- to mama ma przyznany zasiłek, Ona składała wniosek i potrzebne dokumenty i musi na to wyrazić zgodę. Może istnieje inny sposób odebrania mamie pieniędzy i skierowanie ich na Twoje potrzeby,obiady w szkole itp. Powodzenia. Danuta Kowalczyk TRW Krosno

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 23 czerwca 2009, 23:18 

witam.
a więc miałam ten sam problem:
w opiece powiedzieli, że jedynie ojciec może brać taki zasiłek.
Bo problem jest w tym, ze jesli matka wystąpiła z prośbą o rodzinne, to tylko ona ma prawo je otrzymywać- nikt inny. a W skrajnych przypadkach, po wielu biurokratycznych czynnościach może je otrzymać ojciec po napisaniu odpowiednego pisma.
A postarałam się też, żeby mamę wzięli na leczenie odwykowe.
Była sprawa w sadzie, kurator i mama już od prawie roku nie pije nic a nic. A piła z 30 lat...
na umór.
Zrób tak jak ja.
Będzie Ci jeszcze za to wdzięczna .
pozdrawiam i trzymam kciuki.
Paulaa

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 31 lipca 2009, 22:24 
Witam
Podpowiem jako osoba doświadczona z innej strony.
Jestem alkoholiczką, ale nie piję od kilkunastu lat. Znam mechanizmy choroby i mam sporo doświadczeń i spostrzeżeń.
Problemu alkoholizmu, jego mechanizmu, oddziaływania na ludzki umysł i uczucia nie wyjaśnię w kilku zdaniach.
Wiem jednak na pewno, że:
Mama musi CHCIEĆ się leczyć a więc musi MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, że już jest alkoholiczką. Jeśli dotychczas nikt jej tego nie uświadomił albo ona nie przyjmuje tego do wiadomości i (najczęściej agresywnie) temu zaprzecza, to trzeba jej POMÓC drogą urzędową. W każdym mieście przy Urzędzie Miejskim jest Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi. TAM TRZEBA ZŁOŻYĆ WNIOSEK. Dalej już pójdzie. TYLKO SIĘ NIE WYCOFUJ!!!! Robić tak jak tam każą. Jeśli mama znowu pójdzie "w tango", wniosek ponowić. Być w stałym kontakcie z jej kuratorem.
POMOC alkoholikowi to droga długa i niewdzięczna. Trzeba być zdeterminowanym, nie ulegać krzykom, groźbom ani czczym obietnicom.
Alkoholik to mistrz krętactwa. Nie wierzyć łzom, niech sobie płyną.
Poza tym, w każdym mieście (i nie tylko) działają liczne grupy AA. KLIKNIJ "AA" na przeglądarce, a wszystkiego się dowiesz. POWODZENIA.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 12 marca 2010, 15:01 
TRW Krosno napisał(a):
Witam! Myślę, iż możesz to załatwić. Idż do Pomocy Społecznej i opowiedz o Twojej sytuacji rodzinnej, tam pracują ludzie wrażliwi(przynajmniej powinni) i powinni się zgodzić. Przecież nie chodzi o dużą kwotę. Uważam, iż może to "Otrzeżwi" trochę twoją matkę. Problem jest tylko jeden- to mama ma przyznany zasiłek, Ona składała wniosek i potrzebne dokumenty i musi na to wyrazić zgodę. Może istnieje inny sposób odebrania mamie pieniędzy i skierowanie ich na Twoje potrzeby,obiady w szkole itp. Powodzenia. Danuta Kowalczyk TRW Krosno

JA MIAŁM PODOBNIE -NIE BYŁAM PEŁNOLETNIA.ALE ZGŁOSIŁAM TO W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ MOJA MATKA MIAŁA NAKAZANE ODDAWAC MI TE PINIĄDZE MOŻESZ TEŻ Z NIA JEŹDZIC I PRZY KASIE BĘDĄ CI JE DAWAC (NIECH W OPIECE NAPISZĄ CI KARTECZKĘ DLA TYCH W BANKU)

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: matka alkoholiczka
WiadomośćDodano: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 20:41 
matki alkoholiczki zazwyczaj są agresywne i.....zresztą sam wiesz .
spróbuj iść do kierownika opieki społecznej wydz. rodzinnego z napisanym podaniem w formie oświadczenia

...zwracam się z prośbą o wstrzymanie wypłacania zasiłku rodzinnego mojej matce ..........dane ponieważ jestem osobą dorosłą w związku z matki chorobą alkoholową jestem zmuszony utrzymywać się sam . obecnie uczę się i kazda kwota jest ważna........
Wnoszę o przyznanie mi prawa do zasiłku rodzinnego na moją osobę poniewaz ukończyłem 18 lat lecz nadal się uczę i posiadam prawo do pobierania w/wym.
W związku z sytuacja prosze jak wyżej.

musisz tylko dokładniej opisać sytuacje
poczekaj na decyzje w razie problemów to na decyzji będzie napisane gdzie można się odwołać
powodzenia

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: matka alkoholiczka
WiadomośćDodano: sobota, 2 lipca 2011, 18:42 

Kochani Alkoholicy i Ich Rodziny! Alkoholizm nie jest tylko problemem społecznym, to jest choroba, którą powinien zająć się specjalista Psychiatra. Ja jestem kierownikiem Programu ProPsychiatria, walczącego ze stygmatyzacją tej Dziedziny - a więc takze Nas, Chorych. Niedługo rusza u nas grupa wsparcia, na zajęciach której będziemy tez zajmować sie uzależnieniem i współuzależnieniem alkoholowym. W ramach naszej działalności można też skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa lub pedagoga specjalnego. Na razie serdecznie zapraszam na nasze forum, gdzie funkcjonuje cały dział, poswięcony tej tematyce - omówione jest 12 kroków AA, rózne sposby radzenia sobie, jest także działdla DDA - Dorosłych Dzieci Alkoholików. Ponieważ takich Osób jest bardzo wiele - a być może zechcecie pomóc nie tylko Sobie, ale i Innym Osobom Zaburzonym - jako nasi Wolontariusze
pozdrawiam serdecznie

Izabela Jurago
kierownik Programu ProPsychiatria

mailto Ijona16@wp.pl

tel. 692328473

www.psychiatria.adresforum.pl

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach